مبنا رایانه کیان

جستجو

دپارتمان شبکه

زمانی که از دپارتمان شبکه یک سازمان و یا نهاد با شما صحبت میشود، چه چیزهایی به خاطرتان می‌آیند؟

آیا شبکه یک سازمان تنها به تلفن و اینترنت داخلی آنها ختم میشود؟ و یا اینکه فراسوی آنچیزی که حتی فکرش را نیز نکردید وجود دارد؟ شما در مبنا رایانه کیان میتوانید از گستره عظیمی از خدمات و سرویس های شبکه بهره مند شوید. از اتوماسیون های داخلی گرفته تا کوچکترین کارها نظیر تلفن های داخلی. همه و همه در مبنا رایانه کیان اجرا خواهند شد. علاوه بر اینها نیز از تکنولوژی های روز برای شبکه سازی دپارتمان ها یا نهاد های شما استفاده میکنیم. تکنولوژی های ما شامل دیجیتال ساینج ها، تلویزیون های IPTV، تلفن های VOIP، فناوری GPON و… میباشد. در ادامه این مطلب تمامی خدمات ما را با توضیحات کامل مشاهده خواهید کرد که تمامی این امکانات در پروژه های متعددی پیاده سازی شده اند.

فناوری GPON

شبکه GPON

 تکنولوژی GPON، با بهره‌گیری از پهنای باند نامحدود فیبر نوری و انعطاف‌پذیری بالا در ارائه‌ی سرویس‌های متنوع، نظیر IPTV، HSI، VoIP، CATV، POTS و … به راهکار برتر شبکه‌های دسترسی تبدیل شده است. در این تکنولوژی، OLT به عنوان مرکز تمامی پردازش‌های مورد نیاز، نقش اصلی را در ارائه سرویس‌های فوق در قالب سناریوهای مختلف از قبیل FTTH، FTTC، FTTB و FTTM ایفا می‌کند. در مقایسه با شبکه‌های مسی، شبکه‌ی GPON تا ۹۵٪ از لحاظ مصرف انرژی بهینه‌تر بوده و هزینه‌‌ی تمام‌ شده‌ی پایین‌تری دارد. طیف متنوعی از کاربری‌ها نظیر اینترنت، تلفن، تلویزیون اینترنتی، دوربین مدار بسته و … بر روی این بستر قابل راه­اندازی است. نسل­های آینده این فناوری مانند NG-PON2 به دلیل مهیا کردن پهنای باند زیاد و استفاده از چندین طول موج بر روی یک فیبر نوری، به عنوان زیرساخت در تکنولوژی های جدیدی مانند واقعیت مجازی(VR) ، اینترنت اشیاء (IOT) و فناوری نوظهور 5G مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

فناوری دیجیتال ساینج و IPTV

دیجیتال ساینیج بستری هوشمند برای ارائه‌ی اطلاعات مهم سازمان شماست. از پیام نوشتاری تا اینفوگرافیک و ویدئو را برای تمام مخاطبان خود، در هر لحظه و هر نقطه نمایش دهید. هر آن چیزی را که می‌خواهید به مخاطبان خود منتقل کنید، می‌توانید در نرم‌افزار دیجیتال ساینیج یا اطلاع رسانی یکپارچه پدز4 (PADS4) بیابید. تفاوت نمی‌کند مخاطبان شما چه کسانی هستند، کارکنان سازمان شما و یا ارباب رجوع. مهم نیست شما می‌خواهید چه چیزی را به نمایش گذاشته و چه مطلبی را منتقل نمایید، از یک پیام آموزشی درون سازمانی تا نمایش نمودارهای پیچیده و تبلیغات درون سازمانی. همه این‌ها صرفا با استفاده از یک نرم‌افزار و بصورت متمرکز از یک نقطه می‌تواند اتفاق بیفتد. پشتیبانی از زبان فارسی، سادگی، فراگیری، گستردگی، استفاده از منابع اطلاعات متنوع، تغییرات آنی، مدیریت و نظارت متمرکز و … همگی از ویژگی‌های نرم‌افزار منحصر بفرد پدز4 (PADS4) می‌باشند.

از طرفی دیگر، Iptv مخفف تلویزیون پروتکل اینترنت یا تلویزیون اینترنتی است که امکان مشاهده برنامه های تلویزیونی از طریق اینترنت به جای آنتن و استفاده از بشقاب های ماهواره ای یا کابل های فیبر نوری است. به عبارت دیگر، ای پی تی وی مستقیماً محتوای ویدئویی را از طریق اینترنت پخش می کند. اگرچه پخش محتوای از طریق ای پی تیوی با پلتفرم های ویدیویی آنلاین مانند YouTube یا سرویس هایی مانند Netflix متفاوت است اما به مانند آنها کاربردی آسان دارد. به عنوان مثال، گیرنده iptv به کاربران اجازه می دهد تا به محتوای ویدیوی درخواستی در یک مدل مبتنی بر اشتراک دسترسی داشته و پخش زنده برنامه ها را تماشا کنند. همچنین، برای اینکه بفهمید iptv چقدر اینترنت مصرف می کند، لازم است در یک ساعت مشخص شروع به دیدن برنامه کنید. سپس برنامه را قطع کرده و از طریق شرکت ارائه دهنده اینترنت بررسی کنید در مدت زمانی که در حال تماشای برنامه از طریق آی پی تیوی بودید، چقدر اینترنت مصرف شده است.

‫0/5 ‫(0 نظر)