چرا ویدئو وال؟

محتوای یک ویدیو وال - چرا یک ویدئو وال

ویدئو وال معمولاً به سرمایه‌گذاری قابل توجهی نیاز دارد و اغلب، گران‌ترین کالای خطی در هزینه سرمایه گذاری یک مرکز برای یک پروژه صوتی یا تصویری است. در حالی که ویدیو وال به عنوان یک نمایشگر عمل می کند، همیشه مهم است که به یاد داشته باشید که یک سیستم است.

پردازنده های ویدیووال از نظر هزینه جزء مهمی از ویدیووال هستند. آنها ویژگی های مشترک با مقیاس کننده های معمولی یا پردازنده های ویدیویی را ارائه می دهند، اما دارای ورودی، خروجی و قابلیت پردازش بیشتری هستند. افزایش تعداد ورودی‌ها و خروجی‌ها الزاماتی را برای ابعاد بسیار بیشتری از پردازش و بهبود تصویر ایجاد می‌کند و ارزش بیشتری نیز دارد.

ویدئو وال ها دارای چندین ویژگی و مزیت متمایز هستند، با قابلیت نمایش تصویر و انعطاف پذیری که به سادگی نمی توان آن ها را به دست آورد.

به دلیل سرمایه‌ لازم برای تهیه و نصب ویدئو وال، یک طراح بی‌تجربه ممکن است که به دنبال ابزار جایگزین برای ارائه تصاویر بزرگ یا چندین منبع به طور همزمان باشد. این ابزارها می تواند شامل افزایش اندازه تصویر از یک پروژکتور منفرد، استفاده از سوئیچینگ و توزیع سیگنال معمولی به جای یک پردازنده ویدیووال، یا نصب پنل های LCD مستقل روی دیوار به جای آرایه ویدیو والی یکپارچه باشد. با این حال، ویدیووال ها دارای چندین ویژگی و مزیت متمایز هستند، با قابلیت نمایش تصویر و انعطاف‌پذیری که به سادگی نمی‌توان به آنها دست یافت.

 

  • تراکم پیکسلی بالا

تراکم پیکسلی تعداد پیکسل ها در واحد سطح است و با وضوح و اندازه صفحه نمایشگر تعیین می شود. هنگامی که یک تصویر نمایش داده شده بزرگ می شود، تراکم پیکسل کاهش می یابد. با این حال، برای یک ویدئو وال، تراکم پیکسل بدون توجه به اندازه آرایه ثابت است، زیرا بر اساس واحد نمایشگر فردی است. بزرگ کردن آرایه وضوح کلی ویدیو وال را افزایش می دهد.

یک ویدیووال معمولاً تراکم پیکسلی بسیار بالاتری نسبت به تصویری با همان اندازه ارائه می دهد. یک تصویر را می‌توان برای بزرگ‌نمایی روی ویدیو وال ارتقا داد، به طوری که آرایه را بدون افت کیفیت تصویر پر می‌کند. در مقابل، بزرگنمایی قابل توجه تصویر از پروژکتور وضوح ظاهری و کیفیت تصویر را کاهش می دهد.

 

  • خلاقیت با اشکال و اندازه های نمایشگر

یک ویدئو وال با “کاشی کاری” چندین دستگاه نمایشگر با هم ایجاد می شود. با کاشی کاری نمایشگرها، ویدیووال ها با هر اندازه و نسبت ابعادی را می توان ساخت، اغلب به روش های بسیار خلاقانه. طرح نمایش ویدیو وال هرگز نباید به نسبت های استاندارد 16:9، 16:10 یا 4:3 نمایشگرهای تک محدود شود. علاوه بر این، نمایشگرها در یک ویدیو وال را می توان به صورت افقی یا عمودی یا حتی ترکیبی از هر دو جهت دهی کرد و امکانات خلاقانه را بیشتر افزایش داد.

 

 

  • ردپای کوچک

یک پروژکتور جلو معمولاً به فاصله پرتاب قابل توجهی نیاز دارد تا تصویری تولید کند که بخش قابل توجهی از دیوار را پر کند. الزامات عملی فاصله پرتاب ممکن است تعداد شرکت کنندگان مجاز در اتاق را بدون مسدود کردن تصویر ارائه شده محدود کند، حتی زمانی که از لنزهای زاویه باز ویژه استفاده می شود. ویدئو وال ها متشکل از پنل های مسطح یا مکعب های طرح ریزی شده، به دلیل عمق ثابت هر نمایشگر، ردپای فشرده ای را اشغال می کنند. این عمق بدون توجه به اینکه ویدیو وال چقدر بزرگ است ثابت می ماند. شکل زیر را ببینید. یک آرایه نمایشگر با عرض 20 واحد و ارتفاع 10 واحد، عمق یکسان یک دستگاه نمایشگر را به اشتراک می گذارد.

ویدئو وال در دسته ویدیو وال

 

  • روشنایی ثابت

یک تصویر روشن و شفاف برای نمایش ویدیو بسیار مهم است. چه توسط نیروی کاری که اطلاعات روی صفحه را تفسیر می کند، چه توسط مشتریانی که به طور معمول به تابلوهای دیجیتال در یک محیط خرده فروشی نگاه می کنند، تصاویر باید به اندازه کافی روشن باشند تا محتوا واضح و به راحتی رمزگشایی شود.
ویدئو وال ها بدون در نظر گرفتن اندازه، تصاویری همیشه روشن و جذاب را به بینندگان ارائه می دهند. در حالی که با افزایش اندازه تصویر، یک پروژکتور روشنایی خود را از دست می دهد، زیرا نمایشگرهای بیشتری به دیوار ویدیو اضافه می شود، روشنایی کاهش نمی یابد. یک ویدیو وال با 40 صفحه نمایش به همان اندازه یک ویدیووال با چهار صفحه نمایش روشن است.

 

برای کوتاهی متن و عدم خستگی شما دوستان عزیز، گروه مبنا رایانه کیان این مقاله را در دو بخش برای شما تهیه کرده اند. شما دوستان عزیز میتوانید اینجا را کلیک کنید و بخش دوم این مقاله را بخوانید.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on print
مبنا رایانه کیان
مبنا رایانه کیان

این مطلب بطور اختصاصی توسط تیم مبنا رایانه کیان تولید شده است.

تمام نوشته ها
سایر مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.