ویدئووال

ویدئو وال در اندازه ها متفاوتی ، معمولاً با قطر صفحه نمایش بین 46 تا 80 اینچ در دسترس هستند. انتخاب اندازه صفحه نمایش به محتوای و فاصله مشاهده بستگی دارد. اگر از نزدیک تماشا شود، تراکم پیکسل باید به اندازه ای باشد که تک تک پیکسل ها دیده نشود. وضوح ویدئو وال به اندازه آن بستگی دارد. اگر به عنوان مثال می خواهید یک ویدیو وال  4Kداشته باشید، به 4 صفحه نمایش فول اچ دی در اندازه 2×2 نیاز دارید.

ویدئو وال از چندین نمایشگر کنار هم تشکیل شده است که یک صفحه نمایش بزرگ را ایجاد می کنند. برای اینکه تصویر در این حالت بهتر دیده شود، در این فناوری سعی شده لبه هر نمایشگر بسیار کوچک شود تا جلوه بصری بهتری داشته باشد. به این حاشیه بزل می گویند.

ویدئو وال  معمولا در اتاق‌های کنترل، اتاق‌های جلسه، تابلوهای دیجیتال و سایر محیط‌های استفاده می‌شوند.

معمولا برای راه اندازی ویدئو وال ها به موارد زیر نیاز است:

  • برای دریافت محتوا بر روی صفحه نمایش به یک کنترلر ویدیو وال نیاز دارید
  • از نظر اندازه (تعداد نمایشگرها) بسیار انعطاف پذیر هستند
  • به مکانیزم کالیبراسیون نیاز دارید تا اطمینان حاصل شود که تمام نمایشگرها دارای تنظیمات روشنایی و رنگ یکسان هستند. فناوری کالیبراسیون خودکار این کار را در زمان واقعی انجام می دهد، هم نمایشگرهای تکی و هم کل ویدئو وال را کالیبره می کند.
  • برای مقابله با «اثر شطرنجی» به حداقل حاشیه (حاشیه بسیار باریک) نیاز است.

ویدئو وال LCD

یک ویدئو وال LCD از چندین نمایشگر LCD با طراحی خاص تشکیل شده است. برخلاف پنل های مورد استفاده در تلویزیون ها، این نمایشگرهای LCD حاشیه بسیار باریکی دارند. این حاشیه بین پانل ها را به حداقل می رساند و آن را شبیه یک بوم بزرگ می کند. با گذشت سالها این فاصله به تدریج کاهش یافته است.

ویدئو وال  LCD  برای استفاده طولانی مدت طراحی شده اند. اقدامات خاصی برای جلوگیری از اثرات سوختگی اعمال می شود تا به آنها اجازه دهد تا سال ها در شرایط بهینه روشن باشند. اغلب اوقات، آنها به طور مداوم در حالت 24/7 روشن می باشند، به این معنی که به ندرت خاموش می شوند.

مزایای دیگر ویدئووال LCD روشنایی بالا، کیفیت تصویر خوب و هزینه نسبتا کم است. همچنین فضای کمتر مورد نیاز، یک مزیت است. معایب آن خطر سوختگی و طول عمر کمتر است. با این حال، مدل های اخیر با موفقیت این اشکالات را کاهش داده اند.

ویدئووال LED

فناوری LED برای ایجاد چشمگیرترین ویدئووال ها استفاده می شود. آنها بسیار درخشان هستند و اغلب نه تنها برای اطلاع رسانی ، بلکه برای شگفت زده کردن مخاطبان نیز استفاده می شوند. به عنوان مثال در تبلیغات، در هنگام نمایش یا اجرای زنده، از ویدئووال LED استفاده می شود. به دلیل کاهش قیمت اخیر برای ویدئووال های  LED، آنها در دسترس اکثر شرکت ها قرار گرفته اند تا در اتاق های کنترل یا لابی شرکت ها استفاده شوند.

روشنایی بالا، عدم وجود شکاف های بین نمایشگرها و رنگ های چشمگیر از مزایای اصلی فناوری LED مستقیم است. همچنین عمق و وزن کم می تواند در ماربردهای خاص مهم باشد.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on print

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.