مبنا رایانه کیان

جستجو
ویدئو وال در اتاق فرمان

میکرو LED و مدیریت متمرکز با ویدئو وال در یک اتاق کنترل

تغییر در فناوری نمایشگرها

تجسم اولیه مکعب پروجکشن از عقب، متشکل از یک پروژکتور و یک صفحه نمایش، راه حل ویدیویی سنتی و تاریخی برای اتاق های کنترل بود. مکانیک مکعب پروجکشن از عقب شامل چندین نمایشگر است که مانند بلوک های ساختمانی یا لگوها پیکربندی شده اند. در آن زمان، نمایشگرهای بزرگ راه حل های چشم نوازی برای نمایش جزئیات کلیدی برای محیط های حیاتی بودند. با این حال، چالش اصلی، ایجاد یک صفحه نمایش اتاق کنترل کامل با چندین پروژکتور و همگام ماندن در کل بوم بود. امروزه، این فناوری قدیمی نیاز به نگهداری منظم و کالیبراسیون مجدد نمایشگرها برای همگام ماندن دارد.

استفاده از فناوری های مدرن تر نمایشگر مانند LCD و LED، مزایای قابل توجهی را برای طراحی اتاق کنترل فراهم کرده است. مزیت اصلی سادگی اجرا و خدمات، خرابی کمتر و طول عمر طولانی است. مشابه مکعب های پروجکشن عقب، ال سی دی دارای خطوط مشکی در تصویر است که طول عمر مورد انتظار آن حدود 50000 ساعت است و برای دستیابی به حداکثر کیفیت تصویر، هر سال نیاز به کالیبراسیون دارد. با این حال، معرفی LED ها در دو سال گذشته بازار را تحت سلطه خود در آورده است. در سال 2019، بیش از 50 درصد از اتاق های کنترل مجهز به LED بودند.

با میکرو ال ای دی “The Wall” آشنا شوید

از آن زمان، سامسونگ به شدت در تحقیق و توسعه برای ایجاد نسل بعدی فناوری LED و MicroLED، سرمایه گذاری کرده بود. نمایشگر MicroLED جدید ما، The Wall، یک ویدئو وال مبتنی بر ماژول است که تقریباً در هر اندازه و شکلی قابل پیکربندی است. مانند مکعب پروجکشن از عقب قدیمی، این ویدئو وال را می توان به راحتی با نمایشگرهای اضافی جفت کرد تا یک راه حل بصری بزرگ ایجاد کند، اما یک مزیت قابل توجه برای این ویدئو وال این است که حاشیه‌های آن صفر است، به این معنی که هیچ خط مشکی آزاردهنده‌ای در محتوا وجود ندارد. طول عمر مورد انتظار آن 150000 ساعت است، افزونگی سیگنال و توان و گزینه برق خارج از برد را ارائه می دهد.

 

ویدئو وال در اتاق کنترل

تقویت بصری با نرم افزار مدیریت

همراه با پردازنده‌های ویدئو وال که در بازار وجود دارند، کاربران می‌توانند محتوا را روی صفحه نمایش خود را جابجا کنند، از پیش تنظیم کنند، منابع مختلف و انواع منبع را شخصی سازی کنند، در حالی که آنها را به روش‌های ترکیبی نامحدودی روی صفحه مرتب کنند. این یک راه حل یک نمایش انعطاف پذیر ایجاد می کند که یک بوم بزرگ را برای تجربه تجسم نهایی ارائه می دهد.

این ویدئو وال بطور خودکار تنظیمات لازم برای پردازش و همگام سازی خود را در نمایشگر پیاده می کند. در مقایسه با راه‌حل‌های معمولی LED، فناوری MicroLED این ویدئو وال سطح بسیار سیاه و کنتراست بسیار بالایی را ارائه می‌کند تا کاربران بتوانند جزئیات بیشتری را در صفحه نمایش خود به تصویر بکشند که معمولاً نمی‌بینند. این یک جزء حیاتی در ارائه اطلاعاتی به اپراتورهای اتاق کنترل برای تصمیم گیری سریع و آگاهانه است. برای تقویت بیشتر تجربه تجسم، افزودن پلتفرم مدیریت متمرکز برای مدیریت و کنترل این ویدئو وال با ارائه راه‌حلی انعطاف‌پذیر برای سازمان‌ها برای مدیریت و توزیع مؤثر هر گونه محتوای بصری در تمام سطوح نمایشگر و ویدئووال ها، تصمیم‌گیری در زمان واقعی و آگاهانه را افزایش می‌دهد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته شده توسط

مبنا رایانه کیان

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *