ویدئووال یا پروژکتور کدام یک؟

ویدئووال

ویدئووال

ویدئووال‌ها امروزه بسیار محبوب هستند. سهولت استفاده و تصاویر با وضوح بالا، این محصولات را به گزینه‌ای ایده‌آل برای طیف گسترده ای از مشاغل مانند تابلوهای فروشگاهی، بیلبوردها ، تابلوهای راهیابی، سرگرمی و اتاق انتظار تبدیل کرده است. با افزایش محبوبیت ویدئووال، هزینه تولید این محصولات کاهش یافته و خرید آن را بصرفه تر کرده است.هنگام انتخاب بین یک ویدئووالو و یک پروژکتور ، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

دید

به عبارت ساده تر، ویدئووال ها روشن‌تر و مستقیم تر از یک پروژکتور هستند.از آنجایی که ویدئووال دارای منبع نور خودشان هستند، تصاویری که ارائه می کنند برای بیننده بسیار واضح تر به نظر می رسند. پروژکتورها تصویر را به یک صفحه نمایش ارسال می کنند که نور و تصاویر را به چشم بیننده منعکس می کند.پروژکتورها در سال اول استفاده ، کاهش قابل توجهی – تا 30 درصد – در روشنایی دارند، توانایی کنتراست بالا را ندارند و در نمایش رنگ های عمیق اشباع مشکل دارند. با ویدئووال، صفحه نمایش رنگ روشن، با کنتراست بالا و اشباع شده را مستقیماً برای مخاطب تولید می کند.

زاویه دید

در نظر داشته باشید که نور محیطی باعث می‌شود که یک تصویر پیش‌بینی شده دشوارتر شود. برآمدگی های منعکس شده در نور طبیعی رقیق شده به نظر می رسند. تصاویر LED تحت تأثیر نور محیط قرار نمی گیرند. به‌ویژه در فضای باز، استادیوم‌ها و نمایشگاه‌های خرده‌فروشی، ویدئووال انتخاب بهتری هستند.
بسته به مکان، ویدئووال همیشه نیازی به روشنایی کامل ندارند. ویدئووال شما ممکن است بیشتر از مدت زمان پیش بینی شده عمر کند و در طول زمان انرژی کمتری مصرف کند.
وضوح
ویدئو با وضوح بالا (HD) و محدوده دینامیکی بالا (HDR) استانداردهای جدید صنعتی برای نمایشگرهای بصری در خانه ها و مشاغل هستند. ویدئووال از HD و HDR پشتیبانی می کنند، در حالی که بسیاری از پروژکتورها با وضوح استاندارد نمایش داده می شوند و نمی توانند تصاویر HD را با وضوح کامل نمایش دهند.

مطمئناً، پروژکتورها هنگام نمایش تصاویر بزرگ، که فقط با سطح نمایش در دسترس و قدرت پروژکتور مشخص می‌شوند، انعطاف پذیرتر هستند. در حالی که این یک جهش بزرگ از یک ویدئووال بزرگ به یک بیلبورد به اندازه بزرگراه است، می‌توانید یک صفحه نمایش دیواری LED بزرگ (اما نه بزرگ) را با ترتیب دادن چندین ویدئووال برای ایجاد یک ترکیب به بزرگی مورد نیاز خود سفارشی کنید.

آزادی 
ویدئووال نازک، نسبتا سبک هستند و راحت‌تر از نمایشگرهای پروژکتور می‌توان آنها را جدا کرد و به فضای جدید منتقل کرد. نصب آنها ساده تر و سریعتر روشن می شوند. این به معنای انعطاف بیشتر و محدودیت های کمتر مکان در هنگام تنظیم نمایشگر است.پروژکتور به فضای بدون مانع نیاز دارند. در عوض، شما همچنین باید یک صفحه نمایش با کیفیت بالا برای همراهی پروژکتور خود داشته باشید.

انعطاف پذیری

برای مشاهده مطلوب، باید نور محیط را در اتاق کنترل کنید، یا با کم کردن یا خاموش کردن چراغ ها یا استفاده از پرده های خاموش. پروژکتور باید در بالا و در پشت یک اتاق یا قسمت نمایش نصب شود. هر چیزی که سر راه باشد – مانند وسایل کم آویز یا سقف های کم – به یک مانع تبدیل می شود و باعث ایجاد محدودیت های جدی در چیدمان می شود.

ماهیت ماژولار ویدئووال به معنای انعطاف پذیری و خلاقیت طراحی نامحدود است. از آنجایی که پانل ها منبع نور خودشان هستند و نور محیطی آنها را کاهش نمی دهد، می توانید ارائه خود را به هر کجا که می خواهید ببرید.

هزینه
برای اندازه و کیفیت تصویر مشابه، ویدئووال حدود 15 تا 20 درصد بیشتر از پروژکتورها هزینه دارند، اما کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری اغلب سرمایه گذاری اولیه بالاتر را متعادل می کند.لامپ های پروژکتور و موتورهای سبک نیاز به تعویض معمولی دارند و این قطعات ممکن است گران باشند .یک لامپ جدید به تنهایی می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد. ویدئووال به همان میزان نگهداری نیاز ندارند و در طول زمان حدود نیمی از برق مصرف می کنند . در هزینه های انرژی صرفه جویی می کنند.

با افزایش محبوبیت ویدئووال، همراه با فناوری صوتی بصری برای استفاده حداکثری از نسبت کنتراست بالا و نمایشگرهای پر جنب و جوش، هزینه های آنها همچنان کاهش می یابد. انعطاف‌پذیری، سهولت استفاده و کیفیتی که باهوش‌ترین مشتریان و بینندگان را خشنود می‌کند، ویدئووال را به سرمایه‌گذاری محکمی برای تجارت شما تبدیل می‌کند. ارائه دهنده برتر محصولات و خدمات ارتباط صوتی و بصری است و برای کمک به شما در طراحی نمایشگر مورد نیاز شرکت در دسترس است.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on pinterest
Share on print

فهرست مطالب

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.