مبنا رایانه کیان

جستجو
3 مرحله برای ایجاد یک اتاق کنترل یکپارچه با تجربه تجسم یکپارچه ویدئو وال

3 مرحله برای ایجاد یک اتاق کنترل یکپارچه با ویدئو وال

افزایش بهره وری و کارایی در اتاق کنترل مدرن امروزی با ساخت یک اتاق کنترل یکپارچه آغاز می شود، جایی که اپراتورها می توانند بر مأموریت خود تمرکز کنند و نه بر روی فناوری. چالش این است که بتوان ترکیبی از اطلاعات مربوطه را در مکان مناسب در زمان مناسب بر روی ویدئو وال، دسکتاپ اپراتورها، در اتاق بحران یا دفتر مدیر نمایش داد. داشتن همه سیستم‌ها و برنامه‌های کاربردی قابل همکاری و کنترل از یک پلت فرم واحد، کلید ایجاد یک تجربه تجسم یکپارچه است. این مقاله نحوه انجام این کار را توضیح می دهد.

ایجاد کارآمدترین و قابل اطمینان ترین اتاق کنترل مدرن

هدف اصلی یک اتاق کنترل، فراهم کردن فضای مرکزی است که بتواند به طور موثر سیستم های پیچیده را نظارت و کنترل کند، خواه این یک برنامه بزرگ کنترل فرآیند صنعتی، یک شبکه حمل و نقل پیچیده یا یک مرکز فرماندهی برای خدمات اضطراری باشد.

برای مؤثرترین عملیات، اپراتورهای اتاق کنترل باید اطلاعات به روز و دقیق و کامل داشته باشند. این داده ها باید به روشی واضح و منطقی به آنها ارائه شود، در طرحی که بتوان به سرعت در صورت نیاز تغییر داد تا بتوانند به سرعت به شرایط در حال تغییر و شرایط اضطراری واکنش نشان دهند.

اتاق‌های کنترل مدرن عموماً شامل یک ویدئو وال بزرگ برای دسترسی مشترک و تجسم داده‌ها و تجزیه و تحلیل گروهی، همراه با ایستگاه‌های کاری فردی هستند. این ایستگاه های کاری معمولاً دارای داده های مشابه با صفحه نمایش بزرگ همراه با اطلاعات اضافی هستند که به اپراتورهای متخصص اجازه می دهد تا اطلاعات اضافی مورد نیاز برای نقش های خاص خود را استخراج کنند.

3 مرحله برای ایجاد یک اتاق کنترل یکپارچه با ویدئو وال

برای دستیابی به این هدف، انتخاب فناوری مناسبی که اجازه می دهد ترکیب هر دو عنصر (ویدئو وال و محتوای ایستگاه کاری اپراتور) توسط یک سیستم واحد در یک راه حل یکپارچه و انعطاف پذیر مدیریت شود، ضروری است.

در اینجا سه ​​مرحله حیاتی برای دستیابی به نصب نهایی اتاق کنترل یکپارچه وجود دارد:

 1. نمایشگرهای ویدئو وال و سیستم کنترل ویدئو وال مناسب را انتخاب کنید

 2. ایستگاه کاری مناسب و فناوری سوئیچینگ را انتخاب کنید

 3. از یکپارچگی یکپارچه بین ویدئو وال و ایستگاه های کاری اطمینان حاصل کنید

 • 1. ویدئو وال و سیستم کنترل بزرگ

اولین قدم انتخاب یک ویدئو وال و سیستم کنترل با صفحه نمایش بزرگ با کارایی بالا و انعطاف پذیر است. مهم است که یک ویدئووال را انتخاب کنید که بتواند تصاویر و داده های با کیفیت بالا را نمایش دهد، طراحی با حاشیه نازک یا بدون حاشیه (LED) ارائه دهد، برای مقیاس پذیری ماژولار باشد و تجربه تماشای عالی را در شرایط نوری مختلف ارائه دهد.

سازندگان مختلفی وجود دارند که می توانند چنین نمایشگرهای سطح بالایی را ارائه دهند. یک مثال عالی، The Wall سامسونگ است، یک نمایشگر MicroLED نسل بعدی اثبات شده که صنعت را با تجربه بصری بی نظیری تعریف می کند. ایین ویدئو وال خلوص رنگ فوق‌العاده را با فناوری نوآورانه Ultra Chroma تقویت‌کننده رنگ به ارمغان می‌آورد، یک نمایش سیاه کامل با فناوری Black Seal LED HDR و پشتیبانی HDR 10+ برای حداکثر روشنایی و بیان دقیق مقیاس خاکستری.

 

 • پردازشگر ویدئووال (با نام مستعار کنترلر ویدئو وال یا گره ویدئووال)

انتخاب سیستم پردازش مناسب برای به حداکثر رساندن استفاده از ویدئووال به همان اندازه مهم است. انتخاب راه حل بهینه برای اطمینان از اینکه اپراتورها می توانند آنچه را که باید ببینند، در زمانی که نیاز به دیدن دارند، ببینند، کلیدی است. مهم ترین ویژگی هایی که باید در نظر گرفته شوند، قابلیت اطمینان، مقیاس پذیری و سهولت استفاده هستند.

 1. قابلیت اطمینان: انتظار می‌رود که یک سیستم کنترل ویدئو وال 24/7 عملیاتی باشد، در حالی که کیفیت سیستم کنترل مهم است، تأیید اینکه این سیستم با چه سطحی از افزونگی داخلی ارائه می‌شود، بالاترین در دسترس بودن ویدئووال شما را تضمین می‌کند.
 2. مقیاس پذیری: اتاق کنترل یک سرمایه گذاری بزرگ و مکانی است که الزامات و فناوری به طور مداوم در آن تغییر می کند. به دنبال یک سیستم کنترل ویدئو وال باشید که بتواند با توجه به نیازهای اتاق کنترل (تعداد بیشتر منابع، فرمت های منبع جدید، نمایشگرهای اضافی، قابلیت همکاری با اتاق بحران مجاور و غیره...) مقیاس پذیر باشد.
 3. سهولت استفاده: هدف از یک ویدئووال این است که بتواند اطلاعات بصری مربوطه را از منابع متعددی گرد هم آورد و به تصمیم گیرندگان کمک کند تا در موقعیت های بحرانی حرکت های آگاهانه ای انجام دهند. یک نرم افزار پیچیده برای مدیریت ویدیو وال قطعا این هدف را شکست خواهد داد. اما سهولت استفاده در سطح نرم افزار متوقف نمی شود، سادگی پیکربندی و نگهداری سیستم نیز مهم است، زیرا به سرپرستان کمک می کند تا بدون نیاز به تماس با متخصص برنامه نویسی، به راحتی سناریوها را هر چند وقت یکبار که نیاز دارند پیکربندی و تنظیم کنند.

 

 • نرم افزار مدیریت ویدئو وال

علاوه بر عملکرد و قدرت پردازش، کنترلر ویدئووال اغلب نرم افزاری است که روی این کنترلرها قرار دارد که تفاوت را ایجاد می کند. کنترلرهای ویدئووال قابل مقایسه زیادی وجود دارد، اما این نرم افزار آنهاست که بیشتر از همه آنها را متمایز می کند. این نرم افزار چیزی است که تجربه کاربر و بهره وری اپراتورهای اتاق کنترل را تعیین می کند. مهم ترین نکته برای انتخاب نرم افزار مدیریت ویدئو وال مناسب، قابلیت همکاری است. پلتفرمی که می تواند تقریباً هر نوع منبعی را به هر صفحه نمایشی هدایت کند و با دستگاه های شخص ثالث سازگار است به طوری که می توان از یک رابط واحد برای مدیریت همه دستگاه های موجود در شبکه استفاده کرد. سهولت استفاده یکی دیگر از اجزای حیاتی است. نرم‌افزاری که عملیات کشیدن و رها کردن آسان را هم برای پیکربندی و هم برای کار کردن ویدئو وال ارائه می‌دهد.

3 مرحله برای ایجاد یک اتاق کنترل یکپارچه با ویدئو وال

 • 2 کارگاه های کاری و فناوری سوئیچینگ

انتخاب راه حل سوئیچینگ بهینه در اتاق های کنترل بسیار مهم است که باید اطلاعات مورد نیاز اپراتورها را در صورت نیاز در اختیار آنها قرار دهند. ارائه اطلاعات صحیح به اپراتورها از طیف گسترده ای از منابع مختلف می تواند چالش برانگیز باشد، اما خوشبختانه، می توان با فناوری مناسب بر این چالش غلبه کرد.

 • دسترسی به اطلاعات صحیح

با افزایش حجم داده ها و اطلاعات بصری، یک اتاق کنترل مؤثر سیستمی را می طلبد که اطلاعات را به طور مؤثر، یکپارچه و مسیریابی کند تا هر اپراتور بتواند مرتبط ترین داده ها را انتخاب کند و به راحتی رایانه های راه دور را برای انجام وظایف خود کنترل کند.

 • سوئیچینگ ماتریس KVM برای اتصال انعطاف پذیر

یکی از کارآمدترین و انعطاف‌پذیرترین راه‌ها برای رسیدن به این هدف، استفاده از سیستم سوئیچ KVM (صفحه‌کلید، ویدیو، ماوس) است. به طور معمول، کامپیوترها و دستگاه‌های منبعی که داده‌هایی را که اپراتورها باید مشاهده کنند ارائه می‌کنند، در فاصله‌ای از اپراتورها در یک اتاق سرور امن با یک محیط کنترل‌شده قرار دارند. دسترسی به آن رایانه ها با استفاده از توسعه دهنده های KVM، یک عنصر جدایی ناپذیر از سیستم سوئیچینگ، امکان پذیر است.

3 مرحله برای ایجاد یک اتاق کنترل یکپارچه با ویدئو وال

در مرکز سیستم KVM یک سوئیچ ماتریسی قرار دارد که کامپیوترهای فردی را به ایستگاه های کاری اپراتور هدایت می کند. هر اپراتور می تواند هر کامپیوتر مبدأ را انتخاب کند و آن را کنترل کند که انگار کامپیوتر فقط چند متر از دسکتاپ آنها قرار دارد. بدون تأخیر، تأخیر تعاملی روی صفحه کلید و ماوس یا مصنوعات گمراه کننده روی صفحه. همچنین برای چندین اپراتور امکان مشاهده و کنترل یک کامپیوتر به طور همزمان وجود دارد.

 • حفظ کنترل و یکپارچگی سیستم

کنترل و یکپارچگی سیستم یک نکته مهم در هنگام دسترسی اپراتورها به تمام رایانه ها است. اپراتورها همچنین می توانند با استفاده از دستورات صفحه کلید ساده یا از طریق یک دستگاه اضافی مانند پانل دکمه فشاری یا صفحه لمسی، بین منابع را انتخاب کنند. مدیر سیستم فناوری اطلاعات همچنین قادر است مسیرهای سوئیچینگ را به صورت مرکزی کنترل کند و مجوزهای دسترسی را به همراه یک سری پارامترهای کنترلی دیگر که تقریباً با هر نیاز عملیاتی عملی مطابقت دارند، اختصاص دهد.

 • سهولت استفاده

بسیاری از ایستگاه های کاری مجهز به چندین صفحه نمایش هستند که معمولاً به چندین صفحه کلید و ماوس نیاز دارند. یک سیستم KVM به یک صفحه کلید و ماوس اجازه می دهد تا هر کامپیوتری را به سادگی با قرار دادن ماوس روی صفحه نمایش مناسب و تعامل با داده های ارائه شده کنترل کند.

 • دسترسی از راه دور

انتقال از راه دور با استفاده از توسعه دهنده ها در هر انتهای پیوندها برای انتقال سیگنال ها از طریق کابل های CAT یا فیبر انجام می شود. مسافت 140 متر با مس و 10 کیلومتر با کابل فیبر قابل دستیابی است.

 

 • 3. جریان داده بدون دردسر – یک راه حل یکپارچه

ارائه تمام اطلاعات بصری ترکیبی روی یک ویدئو وال بزرگ در جلوی یک اتاق کنترل و در سراسر ایستگاه‌های کاری اپراتور برای اطمینان از اینکه تصمیم‌گیرندگان به اطلاعات مورد نیاز برای به حداقل رساندن زمان پاسخ و افزایش کارایی عملیاتی مجهز هستند، ضروری است. این تنها با یک پلتفرم مدیریت متمرکز که با تمام سیستم‌های اطلاعاتی مورد استفاده برای ارائه داده‌ها به آن تصمیم‌گیرندگان یکپارچه شده است، محقق می‌شود.

3 مرحله برای ایجاد یک اتاق کنترل یکپارچه با ویدئو وال

 • نتیجه

اپراتورهای اتاق کنترل باید همیشه به اطلاعات دقیق دسترسی سریع و قابل اعتماد داشته باشند، حتی اگر این اطلاعات از منابع بسیار متنوعی که در قالب‌های مختلف ارائه می‌شوند، به دست آید.

در این دوره جدید از اتاق‌های کنترل هوشمند، فناوری یکپارچه، یکپارچه و قابل تعامل می‌تواند انواع اطلاعات بصری ورودی را مدیریت کند و این اطلاعات را در هر کجا و در زمان مورد نیاز ارائه دهد.

یک کنترلر ویدئو وال یکپارچه و راه حل سوئیچ KVM با استفاده از رابط کنترلی ساده و آزمایش شده، دقیقاً به این هدف دست می یابد و حاصل اطمینان از دسترسی مداوم کارکنان عملیاتی به اطلاعات برای اتخاذ تصمیمات صحیح، به ویژه در بحرانی ترین زمان ها میشود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته شده توسط

مبنا رایانه کیان

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *