شرکت مبنا رایانه کیان

مبنا رایانه کیان

ویدئو وال ها و فناوری ویدئووال

توضیح تکنولوژی های متفاوت ویدئو وال

فن آوری های ویدئو وال ها بحث داغی است که بین کاسبان امروزی رایج شده است. ویدئووال ها نه تنها جالب به نظر می رسند، بلکه می توانند با تبدیل یک صفحه نمایش ساده به تجربه ای با ارزش تولید بالا، برای کسب و کار و پروژه های AV شما مفید واقع شوند. اما واقعاً چقدر در مورد فناوری های ویدئو وال می دانید؟ آیا می دانستید که چندین فناوری برای انتخاب وجود دارد؟ اگر پاسخ منفی است، نگران نباشید، ما نمی توانیم همه نابغه های AV باشیم. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم با این راهنما از نمایشگرهای بدون درز، پانل‌ه...

فن آوری های ویدئو وال ها بحث داغی است که بین کاسبان امروزی رایج شده است. ویدئووال ها نه تنها جالب به نظر می رسند، بلکه می توانند با تبدیل یک صفحه نمایش ساده به تجربه ای با ارزش تولید بالا، برای کسب و کار و پروژه های AV شما مفید واقع شوند.

اما واقعاً چقدر در مورد فناوری های ویدئو وال می دانید؟ آیا می دانستید که چندین فناوری برای انتخاب وجود دارد؟ اگر پاسخ منفی است، نگران نباشید، ما نمی توانیم همه نابغه های AV باشیم. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم با این راهنما از نمایشگرهای بدون درز، پانل‌ها و ویدئووال های مبتنی بر مکعب، درک جامع‌تری به دست آورید.

 • نمایشگر بدون درز مبتنی بر پروجکشن به چه معناست؟

نمایشگر بدون درز مبتنی بر پروژه که کمتر شناخته شده است اما به همان اندازه هیجان انگیز است، دقیقاً همان کاری را که می گوید انجام می دهد. این یک ویدئو وال است که از چندین پروژکتور تشکیل شده است تا تجربه ای کاملاً یکپارچه را برای ما که احساس می کنیم کیفیت همه چیز است، ارائه دهد.

به طور معمول، حاشیه‌های بزرگ در صفحه‌نمایش، نمایش را قطع می‌کنند، به این معنی که تصاویر می‌توانند به سرعت از هم جدا شوند، اما نمایشگرهای بدون درز مبتنی بر پروژکتور به این معنی است که علاقه‌مندان به AV می‌توانند ویدئووال های بزرگ‌تر و با کیفیت‌تری را با کسری از قیمت، کیفیت بالا مانند نمایشگری مبتنی بر پانل یا مکعب دریافت کنید.

 • نمایشگر بدون درز مبتنی بر طرح ریزی چگونه کار می کند و کجا از آن استفاده می کنیم؟

به نظر خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد، اما در واقع، این فناوری بسیار ساده است. کاربران می توانند یک صفحه نمایش بدون درز با فناوری بسیار مفیدی که به نام “Edge Blending” شناخته می شود ایجاد کنند. ترکیب لبه به اتصال تصاویر دو پروژکتوری اشاره دارد که بخش‌های مختلفی از یک تصویر را پخش می‌کنند تا سپس روی هم قرار بگیرند و لبه‌ها به هم بپیوندند.

این بدان معنی است که کاربر متوجه شکاف بین دو طرح نمی شود و تصاویر در عرض چند ثانیه یکی می شوند. این برای کاربرانی که می خواهند یک صفحه نمایش بدون درز مبتنی بر پروژکتور در یک منطقه بزرگ داشته باشند بسیار مفید است زیرا کاربران می توانند تصاویر عظیم را با سهولت کامل نمایش دهند!

ویدئو وال های مبتنی بر پروجکشن نیز از چیزی به نام تاکتیک های تصحیح هندسی برای اصلاح عناصر تحریف شده تصاویر استفاده می کنند. اساساً، این کار با تغییر محور X و Y یک تصویر برای پوشاندن فاصله ها زمانی که یک تصویر بر روی صفحه نمایش بزرگتر نمایش داده می شود، کار می کند. این به تصاویر کمک می کند تا با محیط خود سازگار شوند و اطمینان حاصل شود که کشش نامناسبی که کیفیت نمایشگر را مختل می کند وجود نداشته باشد.

جایی که ما از ویدئووال های مبتنی بر پروجکشن استفاده می کنیم کاملاً به کاربر و نیازهای نمایشگر آنها بستگی دارد، این یکی از بهترین چیزها در مورد ویدئو وال ها است! با این حال، اگر بخواهیم حدس بزنیم، می‌توانیم بگوییم که می‌توانید از یک ویدئو وال مبتنی بر پروجکشن برای نمایش تصاویر با کیفیت بالا در موزه‌ها، برای نمایش در همایش‌ها و برای نمایش تصاویر بر روی اشکال غیرمتعارف مانند نمایشگرهای منحنی یا مکعب‌ها استفاده کنید.

ویدئو وال ها و فناوری ویدئووال

 • ویدئووال مبتنی بر پنل به چه معناست؟

ویدئو وال های مبتنی بر پنل ممکن است شناخته شده ترین نمونه های ویدئووال باشند زیرا برخی از بهترین مارک های شناخته شده در این فناوری تخصص دارند. این جایگزین مقرون به صرفه برای نمایشگرهای پیشرفته تر به کاربران این فرصت را می دهد که ویدیووال های بزرگ با پانل های نازک ایجاد کنند.

این فناوری با نمایشگر بدون درز مبتنی بر طرح ریزی به دلیل پنل های حاوی حاشیه متفاوت است. در حالی که این ممکن است برای برخی از کاربران مشکلی ایجاد نکند، حاشیه ها ممکن است کیفیت نمایشگر شما را مختل کنند، اما می توان با فرآیندی با کیفیت بالا با کاهش حاشیه داخلی آن را مدیریت کرد.

 

 • ویدیو وال های مبتنی بر پنل چگونه کار می کنند و کجا می توانیم از آنها استفاده کنیم؟

ویدیووال های مبتنی بر پانل از مجموعه ای از پانل ها تشکیل شده اند که به عنوان یک صفحه نمایش عمل می کنند. سپس کاربران می توانند از پردازنده ها برای جداسازی پانل ها برای نمایش چند قطعه اطلاعات به طور همزمان استفاده کنند.

ویدیو وال های مبتنی بر پانل می توانند LCD یا LED باشند، اما این گزینه ها ویژگی های خاص خود را دارند. این نمایشگرهاLED یک صفحه نمایش روشن و با کیفیت را ارائه می دهند که برای نمایش تصاویر با کیفیت بالا در مواردی مانند بیلبوردها مناسب است. پنل های LCD صفحه نمایش نسبتاً یکپارچه ای را ارائه می دهند و کاربران این فرصت را دارند که یک ویدیووال با حاشیه های بسیار نازک انتخاب کنند.

برای کاربران مهم است که کالیبراسیون رنگ را با این ویدیو وال در نظر بگیرند، زیرا ممکن است برخی از مشکلات با ثابت ماندن رنگ ها در چندین صفحه نمایش وجود داشته باشد.

ویدیو وال های مبتنی بر پانل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای محیط‌های حیاتی مأموریت فوق‌العاده قابل اعتماد باشند، بنابراین ممکن است بخواهید از آن‌ها در اتاق‌های کنترل استفاده کنید. در اینجا چند نمونه اتاق کنترل آورده شده است:

 1. اتاق های کنترل پلیس
 2. اتاق های کنترل ترافیک هوایی
 3. اتاق های کنترل فرآیند
 4. اتاق های کنترل حمل و نقل
 5. اتاق های کنترل عملیاتی و صنعتی

  ویدئو وال ها و فناوری ویدئووال

 • ویدیو وال مبتنی بر مکعب چیست؟

ویدیووال های مبتنی بر مکعب فوق العاده منحصر به فرد هستند و به سختی شبیه به همتایان ویدیو وال خود هستند. ویدیووال های مبتنی بر مکعب با نمایشگرهای بزرگی که تصاویر با کیفیت بالا را پخش می کنند، کیفیت بالایی را ارائه می دهند.

این صفحه‌نمایش‌های قابل اعتماد نمایشگری تقریباً یکپارچه را ارائه می‌کنند، با حاشیه‌هایی که اندازه آن‌ها تا عرض تنها 0.1 میلی‌متر است. این بدان معناست که کاربران در نهایت می توانند آن صفحه نمایش با کیفیت بالا را با وقفه ای نزدیک به صفر در کیفیت تصویر دریافت کنند.

این یکی دیگر از گزینه‌های عالی برای کاربرانی است که به دنبال یک فناوری بسیار قابل اعتماد برای اتاق‌های کنترل حیاتی زمان و مأموریت هستند، زیرا ویدیووال های مبتنی بر مکعب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بسیار بادوام بوده و برای مدت زمان طولانی دوام داشته باشند.

 • چگونه کار می کنند و کجا می توانیم از آنها استفاده کنیم؟

ویدیووال های مبتنی بر مکعب بر روی یک سیستم یکپارچه کار می کنند. این بسیار پیچیده به نظر می رسد، اما ما قول می دهیم که اینطور نیست. در پشت هر مکعب داخل دیوار یک پروژکتور نصب شده است. این پروژکتور به سمت بالا به سمت آینه ای پرتاب می شود که با زاویه 45 درجه تصویر را روی صفحه نمایش می دهد. این بدان معنی است که تصویر تقریباً کاملاً بدون درز و با کیفیت فوق العاده بالا است، بدون توجه به اندازه یا عمق صفحه.

اگرچه این دیوارها گران‌تر هستند، اما کاربران مزایای زیادی نسبت به قیمت دارند، بنابراین مهم است که آنچه را که برای این رقم دریافت می‌کنید در نظر بگیرید!

همانطور که گفتیم، می‌توانیم از ویدیو وال های مبتنی بر مکعب در اتاق‌های کنترلی استفاده کنیم که به چشم‌داشتن دائمی بر عملکرد خود متکی هستند. به عنوان مثال، یک اتاق کنترل صنعتی یا حمل و نقل ممکن است به شدت از استفاده از ویدیووال مبتنی بر مکعب بهره مند شود زیرا می تواند شبکه خود را 24/7 نمایش دهد!

‫0/5 ‫(0 نظر)

مطالب دیگر

نوشته شده توسط

مبنا رایانه کیان

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب دیگر

کسب و کار خود را با ویدئو وال پیشرفت دهید
برگ برنده کسب و کار و تجارت های نوپا بر پایه ویدئو وال ها
31 مرداد 1402

با وجود کسب و کار پویای امروزی، پیشرفت و رشد برند از طریق روش های سنتی دیگر استراتژی مناسبی برای تبلیغات و درامدزایی نیست. همانطور که میزان عرضه و ...

کسب و کار خود را پیشرفت دهید
ویدئو وال و نمایشگرهای صنعتی و تاثیر آنها در افزایش سود و بهره از کسب و کار
21 مرداد 1402

آیا از کسب و کار خود راضی هستید؟ آیا تا بحال از ویدئو وال، اسمارت برد، استند و یا نمایشگر های LED دات پیچ چیزی شنیده اید؟ امروزه با توجه به وضعیت ب...

تفاوت ویدئو وال با دیوار LED چیست؟
دیوارهای LED یا ویدئو وال ها؟
28 مهر 1401

دیوار ال ای دی در مقابل ویدئو وال: مزایای دیوار ال ای دی آیا می‌توانید یک کنسرت یا جشنواره را بدون نگاه کردن به نمای نزدیک از چهره‌های عرق‌زده نو...

نکات ضروری ویدئو وال برای خرید یک پردازنده ویدئووال
انواع کنترلرهای ویدئو وال
29 شهریور 1401

کنترلر ویدئو وال (که گاهی اوقات به آن “پردازنده” می گویند) دستگاهی است که یک تصویر را به قسمت هایی تقسیم می کند تا روی صفحه های جداگانه...

نکاتی که باید درباره ویدئو وال خود بدانید تا استفاده کنید از این ویدئووال
5 نکته برای استفاده موثر از ویدئو وال
16 شهریور 1401

این روزها دیده می شود که ویدئو وال ها دیوارهای دفاتر و خیابان ها را می پوشانند. ویدئووال مجموعه‌ای از پنل‌ها یا ال‌ای‌دی‌ها هستند که برای ایجاد یک ...

ویدئو وال ها و فناوری ویدئووال
توضیح تکنولوژی های متفاوت ویدئو وال
12 شهریور 1401
انواع ویدئو وال (ویدئووال های پروجکشن از عقب)
انواع ویدئو وال (ویدئووال های پروجکشن از پشت)
3 شهریور 1401

این سیستم با نام سیستم ویدئو وال مکعبی نیز شناخته می شود. زیرا در این سیستم پروجکشن ویدئووال، پروجکشن و آینه هر دو مکعب هستند و از ویدئووال در براب...

انواع ویدئو وال (ویدئووال پروجکشن ترکیبی)
انواع ویدئو وال (ویدئوووال های پروجکشن ترکیبی)
3 شهریور 1401

این سیستم پروژکتور شامل گروهی از پروژکتورها بر روی یک ویدئو وال است که خروجی این پروژکتورها با هم مخلوط می شوند تا خروجی نهایی را تشکیل دهند این وی...

انواع ویدئووال (ویدئو وال های LED)
انواع ویدئو وال (ویدئووال های LED)
3 شهریور 1401

ویدئو وال LED یا Light Emitting Diode Video Wall Display بسیار معروف هستند و ما این نمایشگرهای LED را در دستگاه های مختلف دیده ایم. ویدئووال های LE...

انواع ویدئووال (ویدئو وال های LCD)
انواع ویدئو وال (ویدئووال های LCD)
3 شهریور 1401

ویدئو وال های با نمایشگر کریستال مایع یا ویدئو وال های LCD بسیار معروف هستند. ما همچنین از صفحه نمایش LCD در گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها و تلویزیون ...

3 مرحله برای ایجاد یک اتاق کنترل یکپارچه با تجربه تجسم یکپارچه ویدئو وال
3 مرحله برای ایجاد یک اتاق کنترل یکپارچه با ویدئو وال
23 مرداد 1401

افزایش بهره وری و کارایی در اتاق کنترل مدرن امروزی با ساخت یک اتاق کنترل یکپارچه آغاز می شود، جایی که اپراتورها می توانند بر مأموریت خود تمرکز کنند...

fa_IRفارسی
اسختدامی

همین حالا ثبت نام کنید

Registration disabled