300 60 384 - 051 mrk@mrk.co.ir

از طریق وبلاگ

شرکت MRK

1396/04/12

اندروید ۷.۰ که با نام نوقا (Nougat) عرضه شده است آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید به حساب می‌آید. این نسخه از امروز برای نکسوس‌های گوگل به صورت رسمی منتشر شده است. همراه زومیت باشید تا با قابلیت‌های جدید اندروید نوقا آشنا شوید.

شرکت MRK

1396/04/16

اندروید نوقا به طور رسمی برای نکسوس‌های گوگل منتشر شد. کاربران سایر محصولات فعلا باید منتظر بمانند تا شرکت تولید کننده دستگاه‌شان و اپراتور مورد استفاده، بروز‌رسانی مذکور را آماده و برای آن‌ها عرضه کند. اما تنها راه اطلاع از ویژگی‌ها و تغییرات اندروید ۷.۰ نوقا، بروزرسانی دستگاه و استفاده از آن نیست. امروز گوگل لیستی از تغییرات اعمال شده در اندروید مذکور را منتشر کرده که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

شرکت MRK

1396/04/16

کمپایلر JIT: کمپایلر یا فرودبر JIT جدید عملکرد دستگاه را در زمان فعالیتش بهبود می‌بخشد. یکی دیگر از قابلیت‌های این کمپایلر کاهش فضای مورد نیاز اپلیکیشن‌ها است. بروزرسانی‌های سیستمی و آپدیت اپلیکیشن‌ها نیز در این فرودبر سریع‌تر انجام می‌شود. حالت VR: اندروید نوقا در حالت VR می‌تواند کاربران را به دنیای جدیدی ببرد. این ویژگی به زودی با Daydream و Daydream-ready فعال می‌شود. Vulkan API: Vulkan API آمده است تا با گرافیک‌های پرقدرت ۳D، بازی جدیدی را شروع کند. با کمک این قابلیت، اپلیکیشن‌ها واضح‌تر اجرا می‌شوند و افکت‌های خوشایندی نیز نمایش داده می‌شود.

شرکت MRK

1396/04/16

Doze: دوز نام قابلیتی است که سعی دارد مصرف باتری دستگاه را کاهش دهد. با کمک این ویژگی زمانی که گوشی توسط فرد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و وی در حال حرکت است، دستگاه با انجام فرآیندهایی مصرف باتری را کاهش می‌دهد و کنترل می‌کند. این بدان معنا است زمانی که گوشی در جیب شما قرار دارد،‌ مصرف باتری آن کاملا کنترل شده است. ذخیره داده: کاربران با استفاده از قابلیت ذخیره داده یا همان Data saver می‌توانند برای میزان مصرف داده توسط دستگاه محدودیت ایجاد کنند. زمانی که این قابلیت فعال باشد، اپلیکیشن‌های پس‌زمینه نمی‌توانند از طریق سیم‌کارت تبادل داده داشته باشند.

شرکت MRK

1396/04/16

حالت تقسیم صفحه (Split-screen): در اندروید نوقا کاربران می‌توانند به سادگی عمل مالتی تسکینگ را انجام دهند. در حالت Split-screen می‌توان به سادگی اپلیکیشن‌ها را در کنار یکدیگر قرار داد و اجرا کرد. تماشای فیلم در هنگام نوشتن پیام یا خواندن متون مختلف در زمانی که تایمر روشن است، از جمله مثال‌های استفاده از این قابلیت است. حالت تصویر در تصویر (Picture-in-picture): با استفاده از قابلیت تصویر در تصویر، کاربران در اندروید TV می‌توانند همچنان با تماشای ویدیو، به مرور صفحات وب یا اعمال تنظیمات نیز بپردارند‌. تعویض سریع (Quick switch): دو بار لمس دکمه Overview این امکان را به کاربران می‌دهد که بین دو اپلیکیشن اخیر حرکت کنند.

شرکت MRK

1396/04/16

نوتیفیکیشن همیشه همراه (Bundled notification): این قابلیت باعث می‌شود که کاربران در هر لحظه‌ای که بخواهند، قادر باشند نوتیفیکیشن‌ها را در اپلیکیشن‌های مختلف مشاهده کنند. با یک لمس ساده می‌توان از تمام هشدار‌ها مطلع شد. پاسخ‌دهی مستقیم: پاسخ‌دهی مستقیم قابلیت جدیدی است که به اندروید نوقا اضافه شده است. با استفاده از این ویژگی می‌توانید پیام‌ها را به طور مستقیم از طریق نوار نوتیفیکیشن پاسخ دهید. با این اوصاف دیگر نیازی نیست که اپلیکیشن پیام رسان را اجرا کنید و سپس به پیام دریافت شده پاسخ دهید. کنترل نوتیفیکیشن‌ها:زمانی که نوتیفیکیشنی به صورت پاپ آپ نمایش داده می‌شود، تنها کافی است که آن را لمس کنید و انگشتتان را روی آن نگهدارید تا به بخش تنظیمات مربوطه هدایت شوید. برای مثال می‌توانید هشدار‌های آینده‌ی یک اپلیکیشن را بی‌صدا (سایلنت) کنید.

رنگ های زمینه

انتخاب پس زمینه